Rozhovor s českou blogerkou Anetou

Dnes jsme si pro vás připravili rozhovor s českou blogerkou Anetou. Než se pustíme do otázek, tak Anetu krátce představíme těm, kteří ji ještě neznají. Celým jménem se jmenuje Aneta Sobotková a je jí 22 let. Aneta žije v Brně, i když pochází z malé východočeské vesničky. Studuje práva, ale mnohem vice se zajímá o psaní, blogování, kosmetiku a módu. Píše populární módní blog sannette.blog.cz, který její záliby spojuje a to již od roku 2010. Díky tomuto navštěvovanému blogu už měla a stále má spoustu zajímavých příležitostí, která ráda využívá jako testování kosmetiky, spolupráce s různými značkami či pozvánky na módní akce.

 

1) Kdy a proč ses rozhodla, že začneš blogovat?
Nějaké blogy jsem psala už dříve, ale pořádně blogovat jsem začala v září 2010, kdy jsem nastupovala na VŠ. Tak nějak jsem cítila potřebu začít dělat něco, co mě opravdu baví.

2) Bylo pro tebe těžké zveřejnit svou tvář na blogu? Neobávala si se ze začátku třeba negativních reakcí ve tvém okolí?
Musím říct, že to lehké nebylo, i když teď nechápu proč. Ale je pravda, že jsem o blogu mezi známými moc nemluvila. Nevěděla jsem, jak vážně budou mou zálibu brát a jestli jim nebude připadat dětinské, že si píšu o hadříkách a kosmetice. Někteří začali pomalu zjišťovat, že něco jako sannette blog existuje a brali to v pohodě. Hlavně se mě vyptávali, jak to funguje, co z toho mám a tak. Holky pak čas od času chtějí poradit, co je dobré, co ne, co se vyplatí si koupit.

3) Kolik času ti zabere práce na tvém módním blogu?
Času to zabere tolik, kolik chci. Možná se to ale nezdá, ale nachystat článek není jen tak. Chce to udělat pár fotek, vymyslet smysluplný text. Ale blog není povinnost, pořád je to jen má zábava, takže se mu věnuji ve volném čase. Kdybych to ale zprůměrovala, tak to může být tak 1-2 hodiny denně (odpovědi na otázky, vyřizování mailů, fotky, vymýšlení témat, vymýšlení textů).

4) Líbila by se ti po studiu práce, která by měla co dočinění s módou? Máš v tomhle nějaký svůj sen nebo máš v životě jiné cíle, když studuješ práva?
Nejlepší by bylo, kdybych díky blogu získala práci snů. To znamená psaní do lifestylového magazínu a rubriky beauty, tak abych se mohla  blogem živit. Myslím, že pár vyvolených blogerek tuto šanci dostane, jestli já, to je ve hvězdách. Je to asi hodně naivní, ale když se člověk snaží, tak může svých cílů dosáhnout. Mám ještě pár plánů, které se blogu týkají nebo by šly přes blog uskutečnit, ale to si zatím nechám pro sebe. Velice ráda píšu a snad jednou dopíšu to, co mám už dlouhou dobu rozepsané a vydám svou vlastní knihu. A pokud se nezdaří, tak hold asi budu právník. To sice nikdy můj sen nebyl a asi ani nebude, ale nutno říct, že svět práva je taky celkem zajímavý.

5) Na co máš největší úchylku? Kabelky, boty nebo něco jiného? A co ti dokáže udělat největší radost od druhých?
Největší úchylku mám na kosmetiku. Ačkoliv dostávám od sponzorů spoustu novinek na testování, tak dokážu utratit v drogériích stále velké peníze a to hlavně za make-up, pudry a další maličkosti. A co se týče oblečení, mám moc ráda legíny a k tomu stále dokupuji jednoduché dlouhé topy. A radost mi udělá jakýkoliv dárek, který je nečekaný, originální a hlavně ze srdce darovaný.

6) Kolik si kdy nejvíce utratila za módu a za co to bylo?
To si teď nevybavuji, jelikož nejsem typ, který utrácí za drahé a luxusní kousky. Spíš mám talent na vyhledávání slev jako třeba boty za 90Kč nebo trenchcoat za 250Kč atd. Obecně ale nejvíce asi utratím za kabelky. Nemám jich moc, ale většinou jsou to kvalitnější kousky, které musí hodně vydržet, hlavně kupu zákoníků a také netbook.

7) Co sis naposledy koupila a co plánuješ v nejbližší době nakoupit?
Naposledy jsem si koupila legíny s efektem černé kůže a k tomu šedé šaty s ¾ rukávem. Jednoduchá kombinace, která se doplní pěknými hodinkami, náušnicemi, náhrdelníkem a je z toho pěkný outfit. Důležité pro mě je, že se v takovém oblečení cítím nejlépe.

8) Jaké jsou tvé neoblíbenější módní značky?
Nejraději nakupuji v Stradivariu, Bershce, NewYorkeru či Calzedonii. Jednu nejoblíbenější značku ale nemám. Většinou obejdu všechny možné obchody a snažím se najít to nejlepší.

9) Máš na módu svůj vyhraněný vkus nebo se někým inspiruješ? Pokud ano, tak kým?
Mám ráda jednoduchost, jednobarevné topy, ke kterým nosím legíny či sukně a vysoké boty. Inspiruji se v časopisech, na blozích a celkově na internetu. Jeden jediný módní vzor však nemám. Snad jedině Victorii Beckham, která má jako já ráda tmavé barvy a jednoduché outfity okořeněné doplňky.

10] Co je pro tebe základ tvého šatníku? A co by sis na sebe nikdy nevzala?
Základem jsou pro mě úzké kalhoty či legíny, několik jednobarevných topů, svetřík, sako, černé šaty, několik sukní a trenchcoat. Nevzala bych si na sebe nejspíš takové ty kalhoty s nízkým sedem či krátké šaty s velkým výstřihem, které by byly příliš vulgární. Také bych  nikdy nezkombinovala podpatky se sportovními kousky, což také často bohužel na českých ulicích vídám. Některé holky si myslí, že když si vezmou podpatky, tak jsou za dámy. Ale, že k tomu mají ošoupané džíny, sportovní bundu a batoh už je nezajímá.

11) Ptají se tě občas tvé kamarádky nebo kamarádi, aby jsi jim poradila s výběrem oblečení?
Oblečení vybírám víceméně jen příteli a občas se na názor zeptá mamka. Kamarádky se spíš ptají na kosmetiku – jaká řasenka, make-up či pudr je dobrý.

12) Blíží se zima, co by jsi poradila našim čtenářkám bez čeho se určitě v zimě neobejdou?
Hlavně bych poradila, ať nosí dlouhá trička, vysoké sedy u kalhot a huňaté šály, protože je to nejen in, ale i praktické. Takže, vrstvěte a nabalte se tak, ať nezmrznete.

Děkujeme Anetě za rozhovor a přejeme, ať se její sny stanou skutečností.