Jakou vybrat kabelku do školy?

Publikováno: 18 Září, 2017 | Poslední potřebná aktualizace článku: 20 Září, 2017


Rozhodla ses vyměnit svůj starý batoh za elegantnější kabelku, jenže potřebuješ takovou, do které se ti vejdou všechny učebnice a sešity do školy? I takové existují! V následujícím článku ti ukážeme několik prostorných kabelek do školy, ve kterých budeš mít učení přehledně uspořádané, a navíc doladí tvůj outfit k dokonalosti!

Kabelky do školy mohou být dvojího typu. Buď jsou to kabelky přes rameno s dlouhým i kratším uchem, nebo kabelky do ruky. Oba typy mají své výhody a nevýhody, které si později podrobněji rozvedeme. Tyto tašky můžeš sehnat v různém ozdobném provedení, materiálovém složení a podobně. Podle toho se také pohybuje jejich cena. Kvalitnější kabelky se pohybují okolo tisíc korun a více. Je ale pravdou, že cena není rozhodně to jediné, co o kvalitě rozhoduje. Často nelze kvalitu a cenu kabelky spojovat. Proto vybírej pečlivě, s rozumem. Kabelku si předem vyzkoušej. Zjisti, jestli ti je její materiál příjemný, zda je pevný a drží tvar. Samozřejmě je dobré předem vyzkoušet, zda se do ní vejde sešit velikosti A4. Někdy to lze už na první pohled odhadnout. Při nákupu přes internet detailně prostuduj rozměry, včetně délky ucha a podle jiné kabelky tyto rozměry přeměř, abys měla srovnání a uměla si danou kabelku představit. Nakupování online pak pro tebe bude určitě snazší.

Kabelky přes rameno

Obrovskou výhodou kabelek přes rameno je jejich (většinou) regulovatelná délka ucha, kterou si můžeš podle potřeby kdykoliv zkrátit či prodloužit. Bývají poměrně univerzální a nadčasové. Vyrábí se jak ve sportovním stylu, tak v retro i elegantním provedení. Připomínat proto mohou brašny, vaky, ale i kufříky. Výběr je opravdu široký a záleží jen na tobě, jaký styl preferuješ. Následující tři druhy kabelek jsou jen naším doporučením a ukázkou nejnovějších trendů. Zároveň jsou to kvalitní tašky za nejlepší ceny.

Kabelky do ruky

Jsou stylovější a více oblíbené. Krásně podtrhnou celý outfit a tvůj celkový vzhled. Lze je nosit jak v ruce, tak na předloktí. Jedinou nevýhodou je to, že pokud do takové kabelky uložíte spoustu těžkých věcí, bude ti kabelka na předloktí připadat jako břemeno a přehozená přes rameno opravdu nevypadá hezky. Tyto kabelky jsou proto většinou vybavené i odnímatelným uchem s nastavitelnou délkou, které můžeš na kabelku ze stran připnout.

Co řešit při výběru - jakou kabelku tedy vybrat?

Záleží především na tvém vkusu. Kabelka přes rameno s dlouhým popruhem je pohodlnější a pro věčné běhání po městě možná trochu praktičtější. Samozřejmě ale každému vyhovuje něco jiného. Kabelky na rameno a především ty, které se nosí napříč přes tělo, jsou ale rozhodně méně elegantní a někdy svým popruhem procházejícím mezi prsy, mohou celkový vzhled narušit. Do kabelky do ruky se také vejde spousta věcí. Pokud jsou ale těžké, je nepříjemné kabelku v ruce nosit a zejména pak na předloktí.

Je dobré nosit kabelku s těžkými učebnicemi každý den?

Odpověď na tuto otázku je asi každému jasná. Nošení těžkých věcí v kabelkách přes rameno rozhodně není nic dobrého pro páteř ani stoj. Časté nošení a přetěžování může vést k různým poruchám vzpřímeného stoje či podporovat skoliózy. Vždy když si budeš potřebovat vzít do školy těžké učebnice, zvol raději pohodlný batoh. Učebnice si ponech ve školní skříňce a v kabelkách přes rameno nebo do ruky nos jedině lehké sešity.

Vyberte si kabelku do školy

Růžová kabelka do školy LYDC

Pokud si chcete vybrat nádhernou kabelku, tak jsme pro vás vybrali tento růžový kousek od značky LYDC. Kabelka je vyrobena z polyuretanu a polyesteru. Samozřejmostí u takové kabelky je, že se zcela v pohodě do kabelky vleze formát A4.

Květovaná kabelka do školy Miss Selfridge

Květy jsou a budou trendy. A pokud s nimi chcete zazářit i ve škole, pořiďte si tuto kabelku od značky Miss Selfridge. Kabelka má rozměry 44 x 29 x 16 cm, tudíž je dostatečně prostorná na všechny vaše učebnice. Vyrobená je z polyesteru a polyuretanu.

Pruhovaná kabelka do školy LYDC


♥  Náš hlavní tip  ♥


Pěkný design, dostatek prostoru a zároveň i odnimatelný popruh, díky kterému můžete kabelku nosit v ruce, ale i na ramenu. Tato kabelka LYDC je v krémovo-modré barvě, která vám bude určitě slušet. Tuto kabelku rozhodně doporučujeme!