Jak se starat o dámské džíny, aby vydržely roky?

Publikováno: 20 března, 2019

Co tvoří základ šatníku? Jsou to rozhodně džíny, které se nosí po celý dlouhý rok, ať je léto nebo zima. Mnohé ženy si však stěžují na to, že si musí džíny kupovat každé dva měsíce, jelikož jim dlouho nevydrží. Obvykle prasknou ve švech nebo vyblednou. Není to však vada materiálu nebo chyba samotných džínů, chyba je v péči o džíny. O džíny je třeba se správně starat, je třeba je vhodně udržovat, jen tak vydrží celé roky.

V případě, že nechcete utrácet za džíny každý měsíc, které dnes opravdu nejsou levnou záležitostí, přinášíme několik tipů a rad, které vám prodlouží životnost džínů o několik dalších let.

Neperte své džíny moc často

Mnohé ženy mají bohužel tendenci prát oblečení velmi často. Jenže časté praní je doslovnou zkázou našeho oblečení. U džínů to platí dvojnásob. Nemusíte džíny prát tehdy, kdy je nosíte teprve čtyři dny. Dámské džíny vydrží zpravidla daleko více než běžné kalhoty, nepotřebují tak častou údržbu. Bohatě stačí, když je vyperete jednou za čtrnáct dní.

Perte džíny ve studené vodě

Věděli jste, že džíny je nutné prát pouze ve studené vodě? Mějte to proto na mysli vždy, když volíte prací program. Voda by neměla mít víc než třicet stupňů Celsia, jinak se džíny mohou srazit a následně vyblednout.

Nedávejte džíny v žádném případě do sušičky

Mnozí lidé si pomáhají při sušení prádla tím, že využívají sušičku. Pokud nechcete mít džíny o několik čísel menší, raději se sušičce vyhněte. Džíny se suší zásadně pověšené vzhůru nohama ve vodorovné poloze a pěkně rozklepané, nedávají se do sušičky, kde se srazí společně s jinými kusy oděvu.

Kupujte kvalitní džíny

Pokud chcete docílit toho, aby vám džíny dlouho vydržely, investujte do nich více peněz než do mikin a svetrů. Dámské džíny Wrangler nebo džíny HIS jsou typickým příkladem kvalitních džínů, jež vydrží dlouhé roky. Už je máte ve svém šatníku?